افزايش مرگ و مير ناشي از آلودگي هوا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرگزاري يرن:رئيس سازمان ثبت‌احوال کشور افزايش مرگ‌ومير در هنگام افزايش آلودگي هوا را تاييد کرد.

رئيس سازمان ثبت‌احوال کشور با تائيد افزايش مرگ‌ومير‌ها در هنگام آلودگي هوا، گفت: همواره اين آمار را به مراجع ذيربط اعلام مي‌کنيم چرا که در زمان افزايش آلودگي هوا مرگ و مير به ويژه در کلانشهرها افزايش پيدا مي‌کند.
محمد ناظمي اردکاني درباره تاثير ميزان آلودگي در افزايش مرگ و ميرها، گفت: آمار دقيقي از ميزان مرگ و ميرها بر اثر آلودگي‌ هوا وجود ندارد و دلايل مشترکي براي اين مرگ اعلام مي‌شود.

ناظمي اردکاني در گفت‌وگو با ايسنا درباره سياست‌هاي افزايش جمعيت و اينکه آيا به عنوان رئيس سازمان ثبت احوال از کاهش جمعيت نگراني دارد يا خير؟ گفت: در حال حاضر نرخ رشد جمعيت 1.7 و نرخ فرزندآوري 2.1 است که با احتساب اين دو آمار، نرخ جانشيني به زير 2 مي‌رسد و اگر اين روند ادامه داشته باشد، طي 20 تا 30 سال آينده نرخ رشد 1.4 الي 1.5 خواهد بود که به معناي سقوط جمعيت است.

رئيس سازمان ثبت احوال کشور، گفت: با اصلاح سياست‌هاي کنترل جمعيتي، براي کشور مقدور است که اين رقم را به بالاي 2.1 برساند اما بايد نرخ رشد جمعيت را به 2.5 برسانيم که در اين صورت نه تنها جمعيت کاهش نمي‌يابد، بلکه با شيب ملايم، افزايش نيز خواهد يافت.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

حامیان ما

  • brteam.jpg
  • GEF.jpg
  • ikhd.jpg
  • SGP.png
  • UNDP.gif

اطلاعات تماس

گروه ترویجی دوستداران محیط زیست (EGE)

تیم تحقیقاتی سوختهای زیستی (BRTeam)

استان البرز-کرج-جهان شهر-بلوار بهارستان

ارکیده شرقی-شماره 23

صندوق پستی: 44693 - 31438
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن دبیرخانه: 09132865342

خبرنامه گروه ترویجی دوستداران محیط زیست

با عضویت در خبرنامه گروه ترویجی دوستدران محیط زیست (EGE)، از آخرین اخبار، مقالات، تصاویر، فیلم ها، برنامه ها و همایشهای گروه EGE مطلع شوید. این اشتراک رایگان است.