در بخش آلودگی هوا به بحران رسیده ایم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرگزاري ایرن- حسن روحانی در نشست مشترک دولت و مجلس که به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تاکید کرد که در زمینه محیط زیست و آلودگی هوا به بحران رسیده ایم.

خبرگزاری میراث فرهنگی - گروه دولت: حسن روحانی در نشست مشترک دولت و مجلس که به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تاکید کرد که در زمینه محیط زیست و آلودگی هوا به بحران رسیده ایم.


به گزارش خبرگزاری CHN رئیس جمهور در این نشست مشترک تاکید کرد:در برخی از زمینه ها وضعیت بسیار دشواری داریم. اگر تعبیر کنم که در مرز بحرانیم، شاید اغراق نباشد. بحران به معنای سراسیمگی نیست، بحران به این معنا نیست که ملت ایران یا دولت ایران مستاصل شده باشد. معنای بحران این است که باید از تمام ظرفیت‌ برای حل مشکل در زمان مناسب استفاده کنیم.

او در ادامه به موضوع آلودگی هوا اشاره و تصریح کرد: اگر بگویم در زمینه محیط زیست، در بخش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نظیر تهران، اصفهان، اراک مشهد، تبریز، اهواز و امثال اینها به بحران رسیده ایم، درست است. این شرایطی است که مردم در هوای آلوده تنفس می‌کنند.


روحانی با بیان این که «نکند کم کم دیدنِ آسمانِ آبی برای مردم تهران تبدیل به خاطره شود»، افزود: مبادا دست روی دست بگذاریم و فردا دیدن آسمان آبی در کلانشهرها برای فرزندان امروز رویا شود. ما نمی توانیم در این وضعیت، در خصوص مساله آلودگی هوا دست روی دست بگذاریم. شدت استفاده از انرژی قابل قبول نیست. متوسط مصرف سرانه انرژی در ایران دو برابر مصرف جهانی است. اگر در کشورهای دیگر برای دو برابر شدن مصرف انرژی 45 سال زمان می برد، در ایران با 12 سال، مصرف انرژی ما دو برابر می شود. این معنایش این است که نمی توانیم سرمایه ملی را تبدیل به دود و سم کنیم.

او در ادامه افزود: در تهران طی 10 ماهه امسال طبق آمار، صدها نفر به خاطر آلودگی هوا در بیمارستان بستری شده‌‌اند. شاید صدها، عدد درستی نباشد و بلکه هزارها و تعداد زیادی از مردم در سایه همین مسمومیت ها جان باختند. بخشی از مساله محیط زیست مصرف بی رویه انرژی است و یک سمت آن اصلاح نشدن صنعت در بخش‌های مختلف و بخش دیگر آن مشکل آب است. همه اینها دست به دست هم داده اند معضل ما تنها بحث زیست محیطی نیست.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

حامیان ما

  • brteam.jpg
  • GEF.jpg
  • ikhd.jpg
  • SGP.png
  • UNDP.gif

اطلاعات تماس

گروه ترویجی دوستداران محیط زیست (EGE)

تیم تحقیقاتی سوختهای زیستی (BRTeam)

استان البرز-کرج-جهان شهر-بلوار بهارستان

ارکیده شرقی-شماره 23

صندوق پستی: 44693 - 31438
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن دبیرخانه: 09132865342

خبرنامه گروه ترویجی دوستداران محیط زیست

با عضویت در خبرنامه گروه ترویجی دوستدران محیط زیست (EGE)، از آخرین اخبار، مقالات، تصاویر، فیلم ها، برنامه ها و همایشهای گروه EGE مطلع شوید. این اشتراک رایگان است.